• Futbolli botëror
 • Premier League
 • Serie A
 • Top Lajme

Lajme të reja për portierin Strakosha, shumë afër nënshkrimit me…

Kanë ardhur lajme të reja për sa i përket temës “Thomas Strakosha”. Portieri shqiptar tani…

 • Futbolli botëror
 • Top Lajme

Ndizet pragndeshja Zvicër-Serbi. Zviceranët: Ne Shqipëria B?! Serbët, humbës që në ADN

Ndizet pragndeshja Zvicër-Serbi! E konsideruar shpesh si “përfaqësuesja B” e Shqipërisë, mediet zvicerane janë përpjekur…

 • Futbolli botëror
 • Serie A
 • Top Lajme

E ardhmja e Gjimshitit hyn në rrugën e duhur, pranë firmës me skuadrën italiane

Një ndër lojtarët më të dalluar te Beneventoja gjatë sezonit të kaluar, ishte mbrojtësi shqiptar,…

 • Futbolli botëror
 • Top Lajme

Lëvizja e bujshme e Milan, kërkon lojtarin premtues të Botërorit

Nga Botërori që po zhvillohet në Rusi po dalin në pah disa gjëra interesante: ekipe…

 • Futbolli botëror
 • Top Lajme

Pas Botërorit, Kroos transferohet te super-skuadra evropiane

Manchester City është gati të marrë Toni Kroos nga Real Madridi. Klubi anglez ka përgatitur…

 • Futbolli botëror
 • Top Lajme

Ligji i ri në Rusi, kush ironizon me kombëtaren dënohet me…

Për Rusinë organizatore të Botërorit, ndeshja debutuese kundër Arabisë Saudite përfundoi me buzëqeshje dhe festë,…

 • Futbolli botëror
 • Top Lajme

Ylli i Zvicrës: Ndeshja me Serbinë? Më e vështirë me Shqipërinë

Ndeshja mes Serbisë dhe Zvicrës në Rusi 2018 pritet të jetë ndër më të ndezurat…

 • Futbolli botëror
 • Top Lajme

Ja kush janë vëllezërit më të famshëm që kanë zgjedhur kombëtare të ndryshme

Taulant dhe Granit Xhaka nuk janë të vetmit vëllezër që përfaqësojnë dy vende të ndryshme.…

 • Futbolli botëror

Ky është futbollisti më i bukur i Botërorit

Nuk ishte e domosdoshme që të përfundonte raundi i parë dhe që të gjitha ekipet…

 • Futbolli botëror
 • Top Lajme

VIDEO/ Futbollistët që i prishin bukurinë futbollit, Pepe vazhdon me “teatrin e shëmtuar”

Pepe mund të cilësohet si një nga futbollistët që i prishin bukurinë futbollit, teksa shtirjet…